Kaplamalar ve renkli camlar

SCHOTT ROBAX® Energy Plus
Bir bakışta

Şömineniz için güç paketi: ROBAX® Energy Plus ısıyı yansıtan bir kaplamaya sahip olan ilk cam-seramik ateş izleme camıdır. İlk kez yuvarlak bir şekle sahip olduğu gibi, düz bir modeli de mevcuttur. Avantajı, enerji dostu bir şömine olmasıdır: Görülebilen ışık kolayca camdan geçerken, ısı radyasyonunun bir kısmı da alev bölmesine geri yansıtılır. Bu da saklanan enerjide kayda değer bir kazanç olarak sonuçlanabilir – ROBAX® Energy Plus.
Ürünün faydaları
 
Isı radyasyonunun %35’e varan bir kısmı alev bölmesine geri yansıtılır. Sonuç: Camdan geçen enerji radyasyonu azaltılır ve alev bölmesindeki sıcaklık ciddi oranda yükseltilir. Kazanılan ekstra enerji, daha verimli ısıtma suyu kanalları ya da saklanan ilave enerji olarak kullanılabilir.

Alev bölmesindeki daha yüksek sıcaklıklar, genel olarak daha iyi alevlenme ortaya çıkarır ve daha düşük emisyon değerleri sağlar.

Yükselen ısı ile birlikte bile, ROBAX® Energy Plus yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır. Sıcaklık direnci 650 °C (1,202 °F) civarındadır. Kaplamanın verimliliği bu nedenle uzun zaman sağlanmış olur.

Özellikle cam-seramiğin temizliğini farklı biçimde kolaylaştıran is lekesinden dolayı, kaplama camda daha az lekelenmeye neden olabilir.

Azaltılmış radyasyon, montaj alanının daha hoş ve eşit miktarda ısıtılması demektir. Dahası, ısıtma donanımının önündeki zeminin sıcaklığı daha soğuk kalır. Bu da mobilyaların, donanımın görülebilir alanına daha yakın yerleştirilebileceği anlamına gelerek, şöminenin keyfini daha çok çıkarmanızı sağlar.

SCHOTT uygulama teknolojisi laboratuarı, kapsamlı uygulama hizmetlerini garanti eder.

Gerginlik sıcaklığı 
                                              
600 °C/ 1,112 °F      1.000 saat
650 °C/1,202 °F          100 saat

Teknik veriler
 
 
Cam kalınlığı 4 ve 5 mm
Maks. kullanılabilir alan   1.914 mm x 1.060 mm
Modeller Yuvarlak (boyutlar talep üzerine gönderilir), düz,
kaplaması her zaman dış tarafında
Sıcaklık direnci 650 °C (1,202 °F)’ye kadar
Kaplamanın etkisi Saklanan ilave enerji, artırılmış alevlenme, azaltılmış
emisyonlar, camda azaltılmış kirlenme, güvenli ısıtma*  
* Yukarıdaki etkilerin tümü, tabii ki her bir sobanın yapısına ve normal kullanım ağırlığına bağlıdır. Standart bir model tercih etmeden önce ROBAX® Energy Plus’ın aradığınız sonuçları sağlayıp sağlamadığından emin olmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
empty