Rury szklane do produkcji pierwotnych opakowań farmaceutycznych

Szkło było i jest preferowanym materiałem do produkcji pierwotnych opakowań farmaceutycznych. Główny powód to fakt, że szkło jako materiał neutralny nie pozwala na penetrację ścianki opakowania przez gazy lub inne substancje lotne, które mogłyby przeniknąć do leku. Szkło może mieć jednak różną jakość. Szkło przeznaczone do produkcji pierwotnych opakowań farmaceutycznych musi spełniać wszelkie warunki, wynikające z aktualnych regulacji, oraz określane w farmakopeach i międzynarodowanych normach, takich jak ISO 720, ISO 719 oraz ASTM E 438. Farmakopeje klasyfikują trzy rodzaje szkła - od typu I do III. Typ I to szkło o najwyższej jakości. Opakowania produkowane z tego materiału zalecane są do preparatów podawanych pozajelitowo. Natomiast szkła typu III przeznaczone są raczej do preparatów nie podawanych pozajelitowo.

Najwyższe standardy jakościowe - od szkła FIOLAX® i AR-GLAS® do ILLAX®

GMP Siegel Website Polish
Specjaliści technolodzy firmy SCHOTT od dziesiątków lat opracowują i produkują szeroką gamę szkieł specjalnych przeznaczonnych do produkcji pierwotnych opakowań farmaceutycznych, takich jak strzykawki, fiolki, ampułki czy karpule. Od 1911 roku flagowym produktem jest FIOLAX® - szkło premium o najwyższej jakosci. Nasz nowy standard jakości procesu, perfeXion™, oznacza 100% inspekcję każdej wyprodukowanej rury w miejsce dotychczasowej statystycznej kontroli jakości. Ten rodzaj szkła typu I jest dostępny nie tylko jako materiał całkowicie transparentny (FIOLAX® klar), lecz także w wersji oranżowej, z ochroną dla preparatów wrażliwych na światło (FIOLAX® oranż). Portfolio uzupełnia transparentne szkło AR-GLAS® (typ III ), szkło o wysokiej odporności chemicznej BORO-8330™ oraz szkło ILLAX® chroniące przed światłem.

Produkcja przy zachowaniu najwyższych standardów zapewnia utrzymanie stabilnej jakości wszystkich rodzajów szkła dostarczanych przez firmę SCHOTT. Przykładem wysokich standardów jakosciowych jest certyfikacja wszystkich zakładów produkcji rur SCHOTT Tubing według normy EN ISO 15378:2011, która wytyczne GMP dotyczące dostawców dla branzy farmaceutycznej.

Więcej informacji i szczegółów technicznych można znaleźć w naszych broszurach i specyfikacjach (kartach katalogowych) dostępnych pod linkiem Glass Tubing Explorer.
Targi i imprezy
01.
September
Trade fair CIOE - China International Optoelectronic Exposition, Shenzhen, 中国, 01.09 - 03.09.2021
Kontakt
contact-home.png
SCHOTT Poland Sp. z o.o.
ul. Migdałowa 4/27
02-796 Warszawa
Polska
contact-phone.png
E-Mail to SCHOTT+48 (0)22/6451206