Net Öngörü:
Beyaz Eşyalar için Pazar Büyümesi

Pişirme, soğutma ve bulaşık yıkamaya yönelik beyaz eşyalar hacim artışının tadını çıkarıyor. Popüler trendler öncelikle,  pratik ve iyi tasarlanmış inovatif ve enerji verimliliğini ön planda tutan ürünlere yöneliktir.

ABD’deki beyaz eşya pazarı 2016’da önemli bir büyüme göstermiştir: Beyaz Eşya Üreticileri Birliği (Association of Home Appliance Manufacturers, AHAM) istatistiklerine göre, Aralık 2016’da pişirici segmenti yüzde 6,8,  soğutucular yüzde 5,8 ve çamaşır makineleri, kurutucular ve bulaşık makineleri ise birlikte yüzde 5’ten fazla büyüme hacmi göstermiştir.

Analiz uzmanları, bu olumlu rakamlarda; inşaat sektöründeki büyümenin, teknolojik inovasyonların ve evlerdeki eşyaların yenilenmesini de kapsayan faktörlerin bir birleşimi olduğuna işaret etmiştir. Düşük faiz oranlarının ve artan gelirlerin yanında ABD ekonomisine yönelik artan güvenin de pazar büyümesine katkıda bulunduğu söylenebilir.

Benzer trendler, okyanusun ötesindeki Avrupa’da da görülmektedir.  Emlak piyasalarında yaşanan büyüme, tüketicileri daha dayanıklı ürünler satın almaya itmektedir. Fonksiyonel ve aynı zamanda iyi tasarımlı ankastre mutfaklar ve beyaz eşyalar özellikle popülerdir.

Tüketici eğilimi de enerji verimli çamaşır makineleri, “no frost” teknolojisine sahip dondurucular ve kendi kendini temizleyen fırınlar gibi inovatif birinci sınıf ürünlerin gelişiminde bir katalizör görevi görmüştür. Buna karşın akıllı, ağ bağlantılı eşyalara olan talep Avrupa’da hala oldukça mütevazi seviyelerde seyretmektedir. Uzmanlar, sonraki birkaç yılda satış rakamlarında ani bir büyüme tahmin etmektedir. Bu trendin ABD’deki pazar gelişimini de nasıl etkileyebileceğini birlikte görelim.
Büyüme eğrileri 2017’de de yukarılara tırmanmaya devam ettiğinden olasılıklar parlak görünmektedir. Almanya’nın en büyük pazar araştırması enstitüsü Gesellschaft für Konsumforschung (GfK) tahminlerine göre, beyaz eşya sektörüne yönelik küresel büyüme öngörüsü yüzde dörtlük sağlıklı bir dilimdir.
empty
Lampadina situata davanti a una lavagna piena di disegni (realizzati con il gessetto): sinonimo di innovazione, tendenze e visioni.

Daha fazlasını keşfedin

Devamı
Bir çalışan, büyük cam levhaların otomatik olarak taşınmasına kumanda ediyor. Sağda, SCHOTT Flat Glass üretim merkezlerinin bulunduğu bir dünya haritası.

Tedarik zincirimiz

Daha fazlasını öğrenin
İki boş konuşma balonu, diğer soruları sembolize.

Bir sorunuz mu var?

Bize sorun