Browse through our press and news section by category:

03.06.2015, İstanbul / Türkiye

CPhI Istanbul: SCHOTT ve Vinder, Birincil Ambalajda Mükemmellik ile Türk İlaç Endüstrisini Desteklemektedir

adaptiQ® Kullanıma hazır çözümler ve syrSCHOTT iQ® Cam Enjektörler D57 Standında
SCHOTT, Türk ortağı Vinder ile, Türk ilaç endüstrisini bir adım ileriye taşıyacak yeni ambalaj çözümlerini, 3 - 5 Haziran arasında CPhI İstanbul’da sunuyor.
SCHOTT’un raf ömrünü maksimuma çıkarıp, ilaç şirketlerinin toplam sahip olma maliyetini azaltacak şekilde tasarlanmış yenilikçi ilaç şişelerini ve enjektörlerini, ICC İstanbul Kongre Merkezinde, D57 standında bulabilirsiniz. Bunların arasında, Türk ilaç firmalarının, yatırım maliyetlerini ve işletme giderlerini azaltarak yeni jenerasyon fırsatlar sunacak SCHOTT adaptiQ® kullanıma hazır ilaç şişeleri de bulunmaktadır.


adaptiQ® kullanıma hazır ilaç şişeleri
Yeni bir üretim konsepti olan SCHOTT adaptiQ® kullanıma hazır ilaç şişeleri iki temel avantaj sağlar: İlki, şişeler ilaç veya dolum firmalarına sterilize edilmiş olarak teslim edildiklerinden, dolum hattına doğrudan yüklenebilmesidir. İkinci avantaj ise, şişeler yuvalarında doldurulduğu için, liyofilizasyon dahil, camların, dolum süreci boyunca birbirine temas etmemesidir. Bu da şişelerin kozmetik kalitesini korur, ret oranını düşürür. SCHOTT bu tasarımı, dolum hattı üreticileri ile yakın işbirliği yaparak, en üst düzey işlenebilirliği sağlamak amacıyla geliştirmiştir. Sonuç olarak ilaç firmaları, çeşitli ilaç/kutu düzenlerini aynı dolum hattında daha az ara ile doldurabilirler. SCHOTT, adaptiQ® şişelerini 2R’den 30R’ye kadar tüm ISO formatlarında sunmaya başlamıştır. İncelemek üzere numune mevcuttur. CPhI Istanbul’da, SCHOTT uzmanı Florence Buscke tarafından bu çözüm ile ilgili sunum yapılacaktır. (3 Haziran, saat: 13:15, “SCHOTT kullanıma hazır şişeler – İleri entegrasyon ile müşteriye artı değer”).

Eksiksiz Enjektör Portföyü
SCHOTT, ilaç firmalarına geniş bir ürün yelpazesi sunabilmek amacıyla, hem cam hem de polimer enjektörlerden oluşan eksiksiz bir portföy sunmaktadır. Cam enjektörler alanında, 0.5’ten 3 milimetreye (ml) kadar ürünler, heparin, aşı, biyoteknoloji ve özel uygulamalar gibi çok çeşitli ihtiyaçlara cevap vermektedir. Tüm cam enjektörler “luer lock”, “luer cone” veya “staked iğne” çeşitleriyle temin edilebilir. SCHOTT 14 yıldır Avrupa’da cam ve polimer enjektör üretmektedir. İsviçre’de, St. Gallen’deki üretim tesisleri, bünyesinde barındırdığı Ar&Ge ekibinin desteği ile mükemmeliyet merkezine dönüşmüştür.

Türk ilaç endüstrisi ile işbirliği
SCHOTT Farmasötik Sistemleri, Avrupa, Türkiye ve İsrail Satış Direktörü Rüdiger Wagner “Türk ilaç endüstrisi ivme kazanmaktadır. Ülkenin, 2025 yılı itibariyle en büyük ilaç ihtacatçılarından biri olma hedefi ile, her geçen gün daha fazla firma ilaç sektörüne girmektedir. Başarılı ilaç ürünleri üretmek için, Türk ilaç imalatçıları ve tecrübeli ambalaj tedarikçilerinin güç birliği yapması artık daha önemlidir.” demiştir. Vinder Dış Ticaret Ve Pazarlama A.Ş. Yöneticisi Laki Vingas “Vinder ve SCHOTT firmalarının imza attığı bu güçlü ortaklık, Türk ilaç sektörünün büyüme hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmaktadır.” şeklinde açıklama yapmıştır.

SCHOTT özel cam ve cam-seramiği alanlarında lider bir uluslararası teknoloji grubudur. Firma, geliştirme, malzeme ve teknoloji uzmanlığı konusunda 130 yılı aşan tecrübesi ile yüksek kalite ürünler ve akıllı çözümler içeren geniş bir portföy sunmaktadır. SCHOTT, ev aletleri, ilaç endüstrisi, elektronik, optik, otomotiv ve havacılık dahil olmak üzere pek çok sektöre yenilikçi ürünler sağlamaktadır. Yenilik ve sürdürülebilir başarıya kendini adamış olan firma, insanların hayatında önemli bir rol oynamak için çaba göstermektedir. Şirket grubu, üretim tesisleri ve satış ofisleriyle, global olarak 35 noktada faaliyet göstermektedir. Toplam çalışan sayısı yaklaşık 35.400, 2013/2014 yılı satış rakamları 1.87 milyar Euro’dur. Merkezi Mainz, Almanya’da bulunan ana kuruluş SCHOTT AG, münferiden Carl Zeiss Vakfına aittir. SCHOTT bir vakıf kuruluşu olarak, çalışanları, toplum ve çevreye karşı özel bir sorumluluk üstlenmiştir.
Press contact
SCHOTT AG
Christina Rettig
Public Relations Manager
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Phone: +49 6131/66-4094
Further information
SCHOTT AG
Salvatore Ruggiero
Vice President Marketing and Communication
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Phone: +49 6131/66-4140
empty