SCHOTT Türkiye Hakkında

SCHOTT 1988 yılından beri Türkiye‘de

Geçen yıl 125. kuruluş yıldönümünü kutlayan Alman SCHOTT firması, dünyanın çeşitli ülkelerindeki birçok üst düzey projede, teknolojiyi ve estetiği bir araya getiren ürün ve çözümleri ile yer alıyor. Dünyanın ‘Özellikli Cam’ konusunda önde gelen üreticilerinden SCHOTT AG, Türkiye’de katma değerli projelere imza atmaya devam etmekte.

Müşteri memnuniyeti hedefimizdir

SCHOTT, özel camların ve cam seramiklerinin ve ayrıca camdan ya da benzer maddelerden meydana gelen bileşenlerin dünya çapında önde gelen üreticisidir. Şirket merkezi Mainz’dadır (Almanya). Türkiye’de SCHOTT, SCHOTT Cam ve Schott Orim tarafından temsil edilmektedir. Bolu ve Çerkezköy olmak üzere iki fabrikası bulunmaktadır. SCHOTT Cam, Schott AG‘nin üretiği tüm ürünleri Türkiye’de satış sorumlusuyken, Schott Orim beyaz eşya sektörüne cam işlemektedir.

Schott Orim, 1989 yılında Beyaz Eşya sektörüne cam temin etmek amacıyla, Bolu Organize Sanayi bölgesinde kurulmuştur. Bolu İşletmesi 10.000 m² toplam alan, 6.000 m² kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Çerkezköy İşletmesi 2001 yılında, Çerkezköy Organize Bölgesinde 34.098 m² toplam, 18.902 m² kapalı alanda kurulmuş ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

İşletmelerin üretim proseslerinde, Cam Kesim, Kenar İşleme, Delik Delme, Baskı (Serigrafi), Temper,  Gruplama ve müşteri isteği doğrultusunda ek prosesler yer almaktadır.

Çevre açısından üretim proseslerimizde zararlı kimyasallar kullanmamaya özen gösterilmekte, atıklar uygun şekilde bertaraf edilmektedir. Her yıl sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ağaçlandırma projeleri yürütülmektedir.

Schott Orim Entegre Yönetim Sistemi Politikası

Schott Orim;

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ;

TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Schott EHS standartlarının gerekliliklerini yerine getirir. Çalışma ortamında ortaya çıkabilecek sağlık ve güvenlik risklerini analiz ederek minimize edilmesini sağlar. İş sağlığı ve Güvenliği bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesi için eğitim faaliyetleri düzenler. Sağlığın bozulmasını ve meslek hastalıklarını engellemek için düzenli kontroller yapar, önleyici sağlık ve güvenlik faaliyetleri gerçekleştirir. Tüm paydaşlar için sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturur ve faaliyetlerini değişen şartlara, yasa, yönetmelik ve mevzuata uygun olarak sürekli iyileştirir.
 

ÇEVRE;

TS ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı ve SCHOTT EHS Standardı gerekliliklerini yerine getirerek, kendisini doğanın bir parçası olarak kabul eder. Çevre konularında şirketin tabi olduğu yerel ve uluslararası mevzuata uyumlu çalışır ve her zaman çevreye saygılı olarak çalışmalarını devam ettirir. Çevre kirliliğinin önlenmesi için gerekli tüm çalışmaları yaparak atıkların azaltılması, kaynakların verimli kullanılması için sürdürülebilir aksiyonları alır. Toplum içinde ilgili paydaşlarının gereksinim ve beklentilerini esas alan temel toplum sonuçları için belirlenmiş stratejiyle uyumlu hedefler belirler, resmi otoriteler ve halka açık bilgi politikası uygular. Çevre performansını artırarak, Çevre Yönetim Sisteminin sürekli iyileştirilmesini sağlar.
İklim değişikliği ile mücadele için gerekli aksiyonları alarak karbon ayak izinin azaltılması için faaliyetler yürütür
 

KALİTE;

TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardının gerekliliklerini yerine getirecek müşterilerine ve diğer paydaşlarına artan bir değer üretmek üzere süreçler, ürünler ve hizmetler tasarlar, yönetir ve iyileştirir. Süreçlerinin etkililiğini, verimliliğini ve stratejik amaçlara katkısını değerlendirerek, entegre yönetim sistemini uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltir. Müşterilerinin hızla değişen ve gelişen isteklerini ve beklentilerini tam ve zamanında karşılar. Müşterilerinin algılamalarını sürekli olarak ölçecek, temel müşteri sonuçları için belirlenmiş stratejileriyle uyumlu hedefler belirleyerek, müşterilerinin başarılarına katkıda bulunur ve müşterilerinin memnuniyetini kendi memnuniyeti ve var olma sebebi olarak kabul eder.
 

BİLGİ GÜVENLİĞİ;

TS EN ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardının gerekliliklerine göre bilgi varlıklarını yöneterek, varlıkların güvenlik değerlerini, ihtiyaçlarını ve risklerini belirleyip, güvenlik risklerine yönelik kontrolleri geliştirerek uygular. Yasal ve ilgili mevzuat gerekliliklerini yerine getirerek, anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini karşılayarak, iç ve dış paydaşlara yönelik firma sorumluluklarından kaynaklanan bilgi güvenliği gereksinimlerini sürekli iyileştirerek sağlar.