SCHOTT Türkiye Hakkında

SCHOTT 1988 yılından beri Türkiye‘de

Geçen yıl 125. kuruluş yıldönümünü kutlayan Alman SCHOTT firması, dünyanın çeşitli ülkelerindeki birçok üst düzey projede, teknolojiyi ve estetiği bir araya getiren ürün ve çözümleri ile yer alıyor. Dünyanın ‘Özellikli Cam’ konusunda önde gelen üreticilerinden SCHOTT AG, Türkiye’de katma değerli projelere imza atmaya devam etmekte.

Müşteri memnuniyeti hedefimizdir

SCHOTT, özel camların ve cam seramiklerinin ve ayrıca camdan ya da benzer maddelerden meydana gelen bileşenlerin dünya çapında önde gelen üreticisidir. Şirket merkezi Mainz’dadır (Almanya). Türkiye’de SCHOTT, SCHOTT Cam ve Schott Orim tarafından temsil edilmektedir. Bolu ve Çerkezköy olmak üzere iki fabrikası bulunmaktadır. SCHOTT Cam, Schott AG‘nin üretiği tüm ürünleri Türkiye’de satış sorumlusuyken, Schott Orim beyaz eşya sektörüne cam işlemektedir.

Schott Orim;

İŞ SAĞLIĞI  ve GÜVENLİĞİ ;

İSG-OHSAS TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve Schott EHS standartlarının gerekliliklerini yerine getirecektir. Çalışma ortamında ortaya çıkabilecek sağlık ve güvenlik risklerini analiz ederek minimize edilmesini sağlayacaktır. İş sağlığı ve Güvenliği bilincinin oluşturulması ve geliştirilmesi için eğitim faaliyetlerini düzenleyerek, çalışanlar için sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturacak ve faaliyetlerini değişen şartlara, yasa, yönetmelik ve mevzuatlara uygun olarak sürekli iyileştirecektir.
 

ÇEVRE ve TOPLUM;

Schott EHS Standardı gerekliliklerini yerine getirerek kendisini doğanın bir parçası olarak kabul edecektir. Çevre konularında şirketin tabi olduğu yerel ve uluslararası  mevzuata uyumlu çalışacak ve her zaman çevreye saygılı olarak çalışmalarını devam ettirecektir. Toplum içinde ilgili paydaşlarının gereksinim ve beklentilerini esas alan temel toplum sonuçları için belirlenmiş stratejiyle uyumlu hedefler belirleyerek, resmi otoriteler ve halka açık bilgi politikası uygulayacaktır.
 

KALİTE;

TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardının gerekliliklerini yerine getirecek müşterilerine ve diğer paydaşlarına artan bir değer üretmek üzere süreçler, ürünler ve hizmetler tasarlayacak, bunları yönetecek ve iyileştirecektir. Süreçlerinin etkililiğini, verimliliğini ve stratejik amaçlara katkısını değerlendirerek, entegre yönetim sistemini uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltecektir.
Müşterilerinin hızla değişen ve gelişen isteklerini ve beklentilerini tam ve zamanında karşılayacaktır. Müşterilerinin algılamalarını sürekli olarak ölçecek, temel müşteri sonuçları için belirlenmiş stratejileriyle uyumlu hedefler belirleyerek, müşterilerinin başarılarına katkıda bulunacak ve müşterilerinin memnuniyetini kendi memnuniyeti ve var olma sebebi olarak kabul edecektir.
 

BİLGİ GÜVENLİĞİ;

TS EN ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardının gerekliliklerine göre bilgi varlıklarını yöneterek, varlıkların güvenlik değerlerini, ihtiyaçlarını ve risklerini belirleyip, güvenlik risklerine yönelik kontrolleri geliştirerek uygulayacaktır.Yasal ve ilgili mevzuat gerekliliklerini yerine getirerek, anlaşmalardan doğan yükümlülüklerini karşılayacak, iç ve dış paydaşlara yönelik firma sorumluluklarından kaynaklanan bilgi güvenliği gereksinimlerini sürekli  iyileştirerek  sağlayacaktır.
News, Trade Fairs & Events
05.
November
Trade fair Denkmal, Leipzig, Deutschland, 05.11 - 07.11.2020
05.
November
Trade fair 3rd China International Import Expo (CIIE), Shanghai, 中国, 05.11 - 11.11.2020