Rury szklane do produkcji lamp UV

Rury szklane firmy SCHOTT wykorzystuje się do produkcji lamp UV o różnorodnych zastosowaniach:

Sterylizacja wody, powietrza lub powierzchni obiektów to kolejny z licznych obszarów zastosowań rur szklanych SCHOTT. Firma SCHOTT oferuje szkło specjalne przeznaczone do produkcji lamp bakteriobójczych, charakteryzujące się wysoką odpornością na solaryzację. Właściwość ta zapewnia stały, odpowiednio dobrany poziom przepuszczalności światła na przestrzeni całego cyklu życia lampy. Natomiast wysoka precyzja wymiarowania w zestawieniu z możliwością bezpośredniego łączenia szkła z metalem gwarantuje niski koszt obróbki. SCHOTT oferuje rury szklane do produkcji zarówno żarników, jak i osłon dla lamp bakteriobójczych. W asortymencie dostępne są również rodzaje szkła do produkcji lamp UV wykorzystywanych do utwardzania klejów oraz utrwalania farb i tuszów.

Szkło przeznaczone do zastosowań medycznych podlega surowym normom i wymaganiom. Przykładem takiego zastosowania jest fototerapia w chorobach skóry takich jak łuszczyca, gdzie o bezpieczeństwie leczenia decyduje brak promieniowania wysokoenergetycznego oraz szkodliwych promieni UV-B podczas naświetlań. Rury ze szkła specjalnego SCHOTT doskonale spełniają wszelkie stawiane im wymagania.

Rury ze szkła specjalnego SCHOTT wykorzystuje się również do zastosowań specjalistycznych jako elementy konstrukcji lamp deuterowych (w spektroskopii analitycznej) lub czujników optycznych. Dzięki wysokiemu poziomowi przepuszczalności światła oraz możliwości wykonywania połączeń szkło-metal z kowarem i wolframem, rury szklane firmy SCHOTT stanowią idealne rozwiązanie na potrzeby zastosowań specjalistycznych.
Kontakt
contact-home.png
SCHOTT Poland Sp. z o.o.
ul. Migdałowa 4/27
02-796 Warszawa
Polska
contact-phone.png
E-Mail to SCHOTT+48 (0)22/6451206