Kaplamalar ve renkli camlar

SCHOTT ROBAX® Energy Plus
Bir bakışta
 
Şömineniz için güç paketi: ROBAX® Energy Plus ısıyı yansıtan bir kaplamaya sahip olan ilk cam-seramik ateş izleme camıdır. İlk kez yuvarlak bir şekle sahip olduğu gibi, düz bir modeli de mevcuttur. Avantajı, enerji dostu bir şömine olmasıdır: Görülebilen ışık kolayca camdan geçerken, ısı radyasyonunun bir kısmı da alev bölmesine geri yansıtılır. Bu da saklanan enerjide kayda değer bir kazanç olarak sonuçlanabilir – ROBAX® Energy Plus.

 
Ürünün faydaları
 
Yenilikçi yapısı sayesinde, ısı radyasyonunun %35’e varan bir kısmı alev bölmesine geri yansıtılır. Sonuç: Camdan geçen enerji radyasyonu azaltılır ve alev bölmesindeki sıcaklık ciddi oranda yükseltilir. Kazanılan ekstra enerji, örneğin daha verimli ısıtma suyu kanalları ya da saklanan ilave enerji olarak kullanılabilir.

Çevreye gösterilen en yüksek saygıyla: Alev bölmesindeki daha yüksek sıcaklıklar, genel olarak daha iyi alevlenme ortaya çıkarır ve bu nedenle emisyon değerlerini düşürür.

Özellikle cam-seramiğin temizliğini farklı biçimde kolaylaştıran is lekesinden dolayı, kaplama camda daha az lekelenmeye neden olabilir.

Azaltılmış radyasyon, montaj alanının daha hoş ve eşit miktarda ısıtılması demektir. Yani, ısıtma donanımının önündeki zeminin sıcaklığı daha düşük kalır. Bu da mobilyaların, donanımın görülebilir alanına daha yakın yerleştirilebileceği anlamına gelerek, şöminenin keyfini daha çok çıkarmanızı sağlar.
empty