Komunikaty prasowe

19.02.2020, Mainz, GermanyMoguncja, Niemcy

Nowe wrażenia dzięki płomieniom z kominka na pellet - ROBAX® NightView firmy SCHOTT wyznacza nowe trendy w branży komin-ków na pellet

Firma SCHOTT zaprezentuje na targach Progetto Fuoco nową, efektowną ce-ramikę szklaną do kominków na pellet

Półprzezroczysta, czarna szyba kominkowa sprawia, że obraz płomieni przyciąga wzrok i tworzy atrakcyjną alternatywę dla podwójnych szyb

Na tegorocznych targach Progetto Fuoco firma SCHOTT zaprezentuje innowację pro-duktową dla kominków na pellet. Półprzezroczysta, czarna ceramika szklana ROBAX® NightView nie tylko kompensuje jasny i często niespokojny obraz płomieni, ale także przesłania widok technicznego, nie zawsze lśniącego wnętrza po wygaszeniu ognia komin-ka. Nową szybę kominkową będzie można zobaczyć po raz pierwszy w dniach od 19 do 22 lutego 2020 r. na targach Progetto Fuoco w Weronie we Włoszech (hala 9, stoisko C12).
Moguncja, 19 lutego 2020 r. – Kominki na pellet są popularną alternatywą dla klasycznego kominka opalanego drewnem, ponieważ charakteryzują się łatwą obsługą. Wada: obraz płomieni w kominku na pellet nieco różni się od romantycznego blasku ognia ze spalanego drewna. A gdy kominek nie jest używany, przezroczysta szyba odsłania techniczne wnętrze wraz z pozostałościami sadzy i brudu. Do tej pory producenci często próbowali rozwiązać ten problem za pomocą skomplikowanego podwójnego szklenia, składającego się z szyby kominkowej i przyciemnianej szyby przedniej. Dzięki innowacji ROBAX® NightView firmy SCHOTT ta skomplikowana i zajmująca dużo miejsca konstrukcja wieloszybowa należy do przeszłości.

Dwa w jednym: wzornictwo kominka na pellet w nowej odsłonie

Podczas grzania półprzezroczysta, czarna ceramika szklana zapewnia nowe efekty optyczne: płomienie wydają się spokojniejsze, a kolor jest naturalnie ciepły. Jednocześnie przyciemniona szyba kominkowa zasłania widok komory spalania po wyłączeniu kominka, a jej ciemna, lśniąca okładzina doskonale komponuje się z każdym wystrojem pomieszczenia. Dzięki temu kominki na pellet mogą być stosowane przez cały rok jako elegancki element aranżacyjny w salonie.

Dla producentów kominków ROBAX® NightView oznacza uproszczoną instalację, oszczędność kosztów i możliwość wyróżnienia sie. Wynika to z faktu, że dzięki innowacji firmy SCHOTT nie jest już konieczne stosowane dotychczas podwójne szklenie, składające się z szyby kominkowej z ceramiki szklanej i przyciemnianej szyby przedniej. Innowacyjna szyba ROBAX® o grubości 4 mm otwiera nowe możliwości w zakresie konstrukcji i wzornictwa. ROBAX® NightView można łatwo zamontować w kominkach na pellet o różnych rozmiarach i kształtach. Elementy dekoracyjne, takie jak logo w trzech różnych kolorach, nadają się do umieszczania na wycięciach z ceramiki szklanej. Tym samym przed kreatywnością projektantów kominków na pellet otwierają się na przyszłość nowe możliwości.

Wiele innowacji produktowych na Progetto Fuoco

Na tegorocznych targach Progetto Fuoco można będzie podziwiać nowość rynkową ROBAX® już w zastosowaniu: producent La Nordica-Extraflame zaprezentuje innowację produktową we wzornictwie kominka na pellet. Dzięki temu odwiedzający targi będą mogli na miejscu zobaczyć innowację SCHOTT na żywo. Za każdym razem osiąga się lepszy efekt, gdy można pokazać coś w praktyce. "Dzięki ROBAX® NightView nasz piec na pelety Amika pokazuje unikalny, bardzo skuteczny obraz płomienia. Ta innowacyjna ceramika szklana firmy SCHOTT, opracowana i przetestowana we współpracy z działem badawczo-rozwojowym LaNordica-Extraflame, umożliwia nam realizację zupełnie nowych projektów: Popiół i brudny palenisko stają się niewidoczne, gdy piec na pelety jest wyłączony i podczas pracy można cieszyć się ciemniejszymi i spokojniejszymi płomieniami."

Oprócz innowacji ROBAX® NightView do kominków na pellet firma SCHOTT ma w swojej ofercie wystawowej również nowości do urządzeń na drewno i gaz. Kanciaste szyby ROBAX® dostępne są z nową, idealną krawędzią gięcia („Ideal Bending Edge”) dla zwiększenia wytrzymałości lub z wyjątkowo dużym promieniem gięcia. Pierwszy rodzaj umożliwia producentom kominków łatwiejszy montaż szyb, drugi z kolei zapewnia miłośnikom kominków doskonały widok na ogień.
 
„ROBAX® Magic with Signature Impressions” pozwala również na większą różnorodność projektowania ozdobnych struktur powierzchni i nadruków na okładzinach wewnętrznych z ceramiki szklanej do kominków gazowych. Dzięki temu powstają nowe efekty optyczne, takie jak większe płomienie czy głębsza komora spalania. Szyby wyróżniają się doskonałymi parametrami odbijania i nowoczesnym wyglądem.

Dzięki wyjątkowo dużemu odbiciu błyszczy także powlekana ceramika szklana ROBAX® IR Max. Odbija ona do siedmiu razy więcej promieniowania podczerwonego w zakresie długości fali od 800 do 8000 nanometrów z powrotem do komory spalania niż szyba bez powłoki – i to bez utraty wydajności przez cały okres spalania kominka. Podwyższone temperatury w komorze spalania pozwalają na bardziej efektywne spalanie oraz zmniejszenie emisji i osadów sadzy na szybie. ROBAX® IR Max można łączyć ze wszystkimi 16 kolorami dekoracji z firmy SCHOTT.

Pionierski duch „Engineered in Germany”

Ceramika szklana ROBAX® firmy SCHOTT jest produkowana w serii od 40 lat. Ponad 100 milionów sprzedanych szyb kominkowych sprawia, że SCHOTT jest liderem wśród producentów. Żaroodporna ceramika szklana znajduje zastosowanie w formie przezroczystej do szyb kominkowych oraz w wersji kolorowej do wewnętrznych i zewnętrznych okładzin kominków. Ze względu na wytrzymałość mechaniczną, odporność na szok termiczny i wysoką temperaturę ROBAX® wyróżnia się wyjątkową długowiecznością. Ceramika szklana składa się w 95% z naturalnych surowców i jest zgodna z wymaganiami dyrektywy RoHs i REACH. Cały proces produkcji i kontroli wyrobów marki ROBAX® posiada certyfikat TÜV Hesja.

https://www.schott.com/robax/german/

SCHOTT ROBAX® jest zarejestrowaną marką firmy SCHOTT AG.

Koncern SCHOTT to wiodący na arenie międzynarodowej producent szkła specjalnego, ceramiki szklanej oraz pokrewnych materiałów zaawansowanych technologicznie. Posiadające ponad 130-letnie doświadczenie przedsiębiorstwo jest innowacyjnym partnerem wielu branż, np. producentów AGD, przemysłu farmaceutycznego, elektronicznego, optycznego, sektora nauk przyrodniczych, motoryzacyjnego i lotniczego. SCHOTT posiada zakłady produkcyjne i przedstawicielstwa w 34 krajach na całym świecie. W roku obrotowym 2018/2019 koncern zatrudniający ponad 16 200 pracowników wygenerował obroty w wysokości 2,2 mld euro. Główna siedziba spółki SCHOTT AG znajduje się w Moguncji. Spółka jest w 100% własnością Fundacji Carla Zeissa. Jest to jedna z największych i najstarszych prywatnych fundacji finansujących badania naukowe w Niemczech. Jako przedsiębiorstwo należące do fundacji, firma SCHOTT kładzie duży nacisk na odpowiedzialność za pracowników, społeczeństwo i środowisko naturalne.
 
Press contact
SCHOTT AG
Michael Mueller
Public Relations Manager
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Telefon: +49 6131/66-4088
Targi i imprezy
08.
June
Trade fair (virtual!) Bio International, San Diego, United States, 08.06 - 10.06.2020
22.
June
Trade fair Sensors Expo & Conference, San Jose, CA, United States, 22.06 - 24.06.2020
04.
August
Trade fair (virtual!) SID Display Week, San Jose, CA, United States, 04.08 - 07.08.2020