Komunikaty prasowe

07.03.2019, Mainz, Deutschland

SCHOTT ROBAX® to krok w przyszłość — prezentujemy innowacyjne rozwiązania na targach ISH

„SCHOTT ROBAX® IN FRONT — WIADOMOŚCI” — pod tym hasłem SCHOTT ROBAX® zaprasza chętnych do spojrzenia w przyszłość na targach ISH we Frankfurcie nad Menem w dniach od 11 do 15 marca 2019 roku (Hala 9.2/Stoisko D10). Ta marka premium będzie przyciągać odwiedzających nowościami w ofercie szyb kominkowych z ceramiki szklanej. Na przykład ROBAX® TrueView oznacza najlepszy możliwy widok płomieni w kominkach gazowych. Powłokę ROBAX® IR Max można teraz łączyć ze wszystkimi kolorami dekoracji, które znajdują się w ofercie tej marki. Wewnętrzne panele ROBAX® Magic z Signature Impressions umożliwiają producentom kominków gazowych tworzenie zupełnie nowych wzorów i efektów płomienia. Ponadto, niespodzianka czekająca na gości na stoisku zaostrzy ich apetyty na przyszłość.
Seryjna produkcja szyb kominkowych ROBAX® rozpoczęła się czterdzieści lat temu i od tego czasu sprzedano ponad 100 milionów sztuk. W tamtych czasach wieści rozchodziły się innych kanałami niż obecnie. Osoby odwiedzające stoisko SCHOTT ROBAX® mogą doświadczyć, jak to działa: Pomiędzy stylizowanym tłem słupa reklamowego, kiosku z gazetami i stacji radiowej — ożywiamy innowacje, którym marka zawdzięcza swoją popularność wczoraj i dziś, oraz zapewni ją sobie w przyszłości.

Wiadomości dla wymagających koneserów: ROBAX® TrueView
ROBAX® TrueView, szyba kominkowa z powłoką antyrefleksyjną po obu stronach, pozwala zapomnieć o odblaskach pochodzących od obiektów w otoczeniu kominka. W ten sposób obserwator ma zagwarantowany możliwie najlepszy widok płomieni, niemal jak przy otwartym kominku, ale z zachowaniem bezpieczeństwa dzięki szybie kominkowej.

Wiadomości dla twórczych umysłów ROBAX® IR Max z bardzo elastycznym nadrukiem
Dobre wieści dla producentów i miłośników kominków na drewno: Szyba kominkowa odbijająca ciepło ROBAX® IR Max może teraz zostać połączona ze wszystkimi  kolorami dekoracji ROBAX®. Obejmuje to również trzy metaliczne efekty wykończeniowe, z których każdy łączy w sobie dwa kolory druku. Szyba kominkowa z taką powłoką odbija do siedmiu razy więcej promieniowania cieplnego z powrotem do komory spalania w porównaniu z szybami bez powłok. Dotyczy to promieniowania podczerwonego (IR) w zakresie długości fal od 800 do 8000 nanometrów.

Wiadomości dla kreatorów mody: ROBAX® Magic z Signature Impressions
Kominki gazowe, tak popularne w Stanach Zjednoczonych, stają się coraz bardziej popularne w Europie, w której tradycyjnie dominuje drewno. Producenci kominków gazowych mają teraz jeszcze więcej możliwości różnicowania swoich produktów. Wewnętrzne szyby ROBAX ® Magic z Signature Impressions poszerzają możliwości w zakresie projektowania kominków o nowe palety kolorów, powierzchni lub nadruków, a dzięki temu możliwe są nowe efekty wizualne: Płomienie wydają się większe a komora spalania głębsza. W przeciwieństwie do innych materiałów wewnętrznych, nie ma ryzyka przebarwień. Szyby te zapewniają doskonałą zdolność odbijania światła i mają nowoczesny wygląd. Na targach będzie można zobaczyć kilka przykładowych projektów, dzięki czemu klienci będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy możliwych kombinacji.

Wiadomości dla dociekliwych deweloperów
„Dla dociekliwych projektantów kominków mamy niespodziankę w naszej targowej ofercie. Osoby odwiedzające nasze stoisko będą miały wyjątkową szansę zobaczyć na własne oczy prototyp innowacji na skalę światową”, mówi Stefan Hergott, szef sprzedaży i marketingu SCHOTT ROBAX®.

Na stoisku SCHOTT poruszymy także modny temat kominków zewnętrznych: na stoisku będzie można zobaczyć kominek gazowy Fuora K firmy Spartherm. Konstrukcja tego kominka opiera się na zwycięzkim projekcie ROBAX® Design Award z 2017 roku, a dzięki dwóm trójwymiarowym panelom sferycznym ROBAX®zapewnia najlepszy widok na ogień i maksymalną przyjemność korzystania z kominka.

Osoby odwiedzające powinny również w swoich kalendarzach zaznaczyć sobie drugi dzień targów (wtorek, 12 marca 2019 roku): O godzinie 17.00 firma SCHOTT zorganizuje imprezę z okazji czterdziestej rocznicy rozpoczęcia produkcji seryjnej paneli ROBAX®. „Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału z nami w tej imprezie”, mówi Stefan Hergott.

                                                                     ***

O firmie SCHOTT
SCHOTT to czołowa międzynarodowa grupa technologiczna działająca w dziedzinie specjalistycznego szkła i ceramiki szklanej. Firma może poszczycić się ponad 130 latami sukcesów w opracowywaniu materiałów i specjalistycznych technologii oraz oferuje szeroką gamę wysokiej jakości produktów i inteligentnych rozwiązań. Firma SCHOTT to innowacyjny partner dla podmiotów z różnych branż, co obejmuje producentów urządzeń gospodarstwa domowego, firmy farmaceutyczne, z branży optycznej, elektronicznej, motoryzacyjnej, lotniczej i nauk przyrodniczych. Firma SCHOTT stara się odgrywać ważną rolę w życiu każdego użytkownika jej produktów i dokłada największych starań w zakresie innowacji i zrównoważonego rozwoju. Grupa jest obecna na rynku globalnym i należą do niej zakłady produkcyjne i placówki handlowe w 34 krajach, w których zatrudnionych jest ponad 15 500 osób. W roku podatkowym 2017/2018 firma SCHOTT wygenerowała obrót w wysokości 2,08 mld euro. Spółka matka SCHOTT AG ma siedzibę w Mainz w Niemczech i jest w pełni własnością Fundacji Carl Zeiss . Jest to jedna z najstarszych prywatnych fundacji i jedna z największych fundacji promujących naukę w Niemczech. Jako firma należąca do fundacji, SCHOTT bardzo poważnie traktuje swoją odpowiedzialność za pracowników, społeczność i środowisko.
Press contact
SCHOTT AG
Michael Mueller
Public Relations Manager
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Germany
Telefon: +49 6131/66-4088
Targi i imprezy
20.
August
Trade fair 11th Annual Next Generation DX Summit, Washington, D.C., United States, 20.08 - 22.08.2019
03.
September
Trade fair SCIENION Workshop, Lyon, France, 03.09 - 04.09.2019
Witryna internetowa firmy SCHOTT stosuje pliki cookies celem optymalnego wyświetlenia stron i zwiększenia satysfakcji użytkowników. Kontynuowanie przeglądania serwisu traktujemy jako zgodę na ich stosowanie.