SCHOTT Orim ‘Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

SCHOTT Orim Cam, Türk Standartları Enstitüsü’nün Temmuz ayında gerçekleştirmiş olduğu tetkikler sonrası, Güvenli Üretim Belgesi almaya hak kazanmıştır. Türkiye’deki öncü şirketlerden biri olan SCHOTT Orim Cam, sektöründe bu sertifikayı alan ilk şirket olmuştur. Bolu ve Çerkezköy’de bulunan fabrikaları için almaya hak kazandığı bu belge, pandeminin başladığı günden bu yana aldığı yüksek seviye tedbirlerin ne denli büyük öneme sahip olduğunu gösterir niteliktedir.

SCHOTT Orim İnsan Kaynakları Direktörü Özlem Sular bu belgenin asıl amacının pandemi sürecinde bütün çalışanlarının, ailelerinin, müşterilerinin, tedarikçilerinin ve diğer bütün paydaşlarının sağlığını güvence altına almak olarak belirtmektedir. 

Türk Standartları Enstitüsü tarafından yapılan denetimde, hijyen ve iş güvenliği prosedürlerinin yanı sıra maske kullanımı, ateş ölçümü, toplantı kuralları, olağanüstü durumların yönetimini kapsayan geniş çaplı kural ve düzenleme konuları da tetkik edilmiştir.

Merkezi Almanya’da bulunan SCHOTT Teknoloji Grubunun bir parçası olarak SCHOTT Orim, dünya genelinde 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteren diğer SCHOTT fabrikaları da benzer uygulamaları uygulamaktadır.

SCHOTT Orim Genel Müdürü Hakan Gerdan yaptığı açıklamada, “COVID-19 sürecinde müşterilerimize hizmet vermeye devam etmekteyiz. Aynı zamanda, aldığımız önlemlerle güvenilir bir çalışma ortamı yaklaşımı sergileyerek birçok şirkete örnek olduğumuz için gurur duyuyoruz. Tüm çalışanlarımız ve ailelerinin sağlığı ve güvenliğinin bizim için en önemli unsur olmasından ötürü, büyük bir sorumluluk bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz” olarak belirtmiştir.
empty
Safe Production Certificate 720
Safe Production Certificate Person
Due nuvolette simbolizzano ulteriori domande.

Wollen Sie mehr erfahren?

Fragen Sie uns