Browse through our press and news section by category:

08.10.2015, Moguncija, Niemcy

Doskonała prezentacja produktów na regałach chłodniczych dzięki nowym, praktycznie niewidocznym drzwiom firmy SCHOTT

Firma SCHOTT włączyła w swoją ofertę drzwi Termofrost® z przezroczystymi krawędziami, w które można doposażyć również używane regały chłodnicze
Aby towary znajdujące się w regale chłodniczym jeszcze bardziej przyciągały wzrok klientów, firma SCHOTT uzupełniła dwie ze swoich serii drzwi do urządzeń chłodniczych w całkowicie przezroczyste modele. Zarówno drzwi uchylne typu T.AGD 3, jak również drzwi przesuwne T.SDS 2 zostały pozbawione ram po bokach, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu przezroczystych ramek dystansowych do szyb termoizolacyjnych. W ten sposób brzegów szyb praktycznie nie widać, co umożliwia optymalną prezentację towaru. Ta lepsza widoczność zapewnia bardziej elastyczny sposób ułożenia produktów w regale chłodniczym, większą przejrzystość i możliwość szybszego znalezienia szukanego produktu.

Firma SCHOTT ma już w swojej ofercie dwa nowe warianty drzwi do regałów chłodniczych, które można zamontować zarówno w nowo instalowanych urządzeniach, jak również doposażyć w nie te już używane.
Wyposażenie regałów chłodniczych w drzwi znacznie obniża zużycie prądu, a jeśli zastosowane zostanie szkło termoizolacyjne, zużycie może spaść nawet o 65%. Właściciele sklepów często obawiają się jednak, że drzwi zasłonią sprzedawane produkty. „Przez wiele lat zajmowaliśmy się tym problemem. Stopniowo zwężaliśmy ramy stosowane w naszych drzwiach, a w końcu udało nam się stworzyć rozwiązanie, które jest praktycznie niewidoczne”, mówi manager produktu z firmy SCHOTT Jochen Diederichs. „W przypadku zwykłych szyb termoizolacyjnych rama służy do zakrycia ramek dystansowych i uszczelek. W nowych drzwiach SCHOTT Termofrost® elementy dystansowe są natomiast przezroczyste. Dzięki temu mogliśmy zrezygnować z bocznej ramy, co pozwoliło na stworzenie całkiem nowej widoczności towarów, porównywalnej do tej uzyskiwanej przy drzwiach jednoszybowych”, mówi Diederichs.

Znaki zastrzeżone: SCHOTT Termofrost® jest zarejestrowaną marką SCHOTT AG.


Press contact
SCHOTT AG
Christina Rettig
Public Relations Manager
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
D
Phone: +49 6131/66-4094
Further information
SCHOTT AG
Salvatore Ruggiero
Vice President Marketing and Communication
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
D
Phone: +49 6131/66-4140
empty
SCHOTT uses Cookies on this Website to enhance the user experience and provide the best possible Service. By continuing to browse the Website, you consent to our use of Cookies.