Browse through our press and news section by category:

08.10.2015, Moguncija, Niemcy

Doskonała prezentacja produktów na regałach chłodniczych dzięki nowym, praktycznie niewidocznym drzwiom firmy SCHOTT

Firma SCHOTT włączyła w swoją ofertę drzwi Termofrost® z przezroczystymi krawędziami, w które można doposażyć również używane regały chłodnicze
Aby towary znajdujące się w regale chłodniczym jeszcze bardziej przyciągały wzrok klientów, firma SCHOTT uzupełniła dwie ze swoich serii drzwi do urządzeń chłodniczych w całkowicie przezroczyste modele. Zarówno drzwi uchylne typu T.AGD 3, jak również drzwi przesuwne T.SDS 2 zostały pozbawione ram po bokach, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu przezroczystych ramek dystansowych do szyb termoizolacyjnych. W ten sposób brzegów szyb praktycznie nie widać, co umożliwia optymalną prezentację towaru. Ta lepsza widoczność zapewnia bardziej elastyczny sposób ułożenia produktów w regale chłodniczym, większą przejrzystość i możliwość szybszego znalezienia szukanego produktu.

Firma SCHOTT ma już w swojej ofercie dwa nowe warianty drzwi do regałów chłodniczych, które można zamontować zarówno w nowo instalowanych urządzeniach, jak również doposażyć w nie te już używane.
Wyposażenie regałów chłodniczych w drzwi znacznie obniża zużycie prądu, a jeśli zastosowane zostanie szkło termoizolacyjne, zużycie może spaść nawet o 65%. Właściciele sklepów często obawiają się jednak, że drzwi zasłonią sprzedawane produkty. „Przez wiele lat zajmowaliśmy się tym problemem. Stopniowo zwężaliśmy ramy stosowane w naszych drzwiach, a w końcu udało nam się stworzyć rozwiązanie, które jest praktycznie niewidoczne”, mówi manager produktu z firmy SCHOTT Jochen Diederichs. „W przypadku zwykłych szyb termoizolacyjnych rama służy do zakrycia ramek dystansowych i uszczelek. W nowych drzwiach SCHOTT Termofrost® elementy dystansowe są natomiast przezroczyste. Dzięki temu mogliśmy zrezygnować z bocznej ramy, co pozwoliło na stworzenie całkiem nowej widoczności towarów, porównywalnej do tej uzyskiwanej przy drzwiach jednoszybowych”, mówi Diederichs.

Znaki zastrzeżone: SCHOTT Termofrost® jest zarejestrowaną marką SCHOTT AG.


Press contact
SCHOTT AG
Christina Rettig
Public Relations Manager
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
D
Phone: +49 6131/66-4094
Further information
SCHOTT AG
Salvatore Ruggiero
Vice President Marketing and Communication
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
D
Phone: +49 6131/66-4140
empty