Browse through our press and news section by category:

28.10.2014, Moguncja

Koniec ze żmudnym szorowaniem szyby piekarnika:

dzięki nowej powłoce SCHOTT® CleanPlus pozostaje ona praktycznie czysta
Moguncja, 28 października 2014 r. Takie gotowanie to prawdziwa przyjemność! Specjalizujący się w nowatorskich technologiach koncern SCHOTT opracował nową powłokę na drzwi piekarników, do której podczas użytkowania piekarnika nie przywierają praktycznie żadne resztki potraw. Dzięki innowacyjnej powłoce SCHOTT® CleanPlus czyszczenie szyb wewnętrznych piekarników będzie w przyszłości o wiele łatwiejsze i szybsze. W ten sposób firma SCHOTT zapewnia producentom piekarników możliwość znacznego podniesienia standardu ich urządzeń poprzez zastosowanie komfortowej funkcji łatwego czyszczenia.

Krucha pieczeń, pyszne ciasto czy delikatnie przyrządzona ryba: potrawy przygotowywane w piekarniku pozostawiają po sobie ślady, które zazwyczaj są bardzo trudne do usunięcia. Uporczywa tłusta powłoka i przypieczone pozostałości na szybie piekarnika potrafią zepsuć całą radość z gotowania, ponieważ najczęściej pozbyć można się ich tylko poprzez czasochłonne szorowanie. CleanPlus firmy SCHOTT jest nową powłoką do wewnętrznych szklanych drzwi piekarników, która zapobiega przywieraniu tłuszczu i zabrudzeń, ułatwiając tym samym czyszczenie.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi wymiarów – maksymalnie do 1000 x 520 mm – powlekane szyby z hartowanego, odbijającego ciepło szkła można zabudować w drzwiach do wielu modeli piekarników. Szyby są niezwykle odporne na wysoką temperaturę oraz obciążenia chemiczne i mechaniczne. Z tego też względu powłoka SCHOTT® CleanPlus charakteryzuje się niezwykle długą żywotnością i jest odporna na regularne czyszczenie gąbką lub ściereczką z mikrofazy.


Pieczenie bez skutków ubocznych
Powłoka SCHOTT® CleanPlus bez problemu przeszła standardowe testy z wykorzystaniem środków czyszczących, takich jak spraye do czyszczenia piekarników czy kwas octowy i cytrynowy. Dzięki niej do usuwania tłuszczu i innych zabrudzeń ogólnie zużywa się mniej środków czyszczących, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

SCHOTT® CleanPlus spełnia wymogi niemieckich przepisów dotyczących produktów mających kontakt z artykułami spożywczymi i nie ma żadnego wpływu na zapach ani smak potraw. Powłoka jest bardzo cienka – jej grubość wynosi zaledwie 10–20 nanometrów, a ponadto jest bezbarwna i dzięki temu niewidoczna. Użytkownicy nadal będą mogli więc obserwować swoje potrawy przez szklane drzwi, a producenci urządzeń AGD nie muszą rezygnować ze swobody w projektowaniu piekarników. Powłoka SCHOTT® CleanPlus umożliwia im tworzenie piekarników o łatwym sposobie czyszczenia, wpisujących się w niszę między zwykłymi urządzeniami a piekarnikami z pyrolizą.


O firmie SCHOTT
SCHOTT jest międzynarodowym koncernem technologicznym o 130-letnim doświadczeniu w branży szkła specjalistycznego, materiałów specjalnych i nowoczesnych technologii. Wiele produktów firmy SCHOTT pozwoliło zająć jej wiodącą pozycję na globalnym rynku. Do głównych odbiorców należą następujące branże: przemysł urządzeń gospodarstwa domowego, przemysł farmaceutyczny, przemysł elektroniczny, optyczny, przemysł transportowy. Przedsiębiorstwu przyświeca wyraźny cel, jakim jest przyczynienie się do sukcesu klienta dzięki swoim wysokiej jakości produktom i inteligentnym rozwiązaniom oraz zapewnienie ważnego miejsca dla SCHOTT w życiu każdego człowieka. SCHOTT popiera gospodarkę zrównoważonego rozwoju i świadomie stoi po stronie pracowników, społeczeństwa i środowiska naturalnego. Koncern SCHOTT posiada sieć zakładów produkcyjnych i handlowych w 35 krajach, zapewniając bliski kontakt z klientem. 15,4  tys. pracowników uzyskało w roku obrotowym 2012/2013 globalny obrót w wysokości 1,84  mld euro. SCHOTT AG z siedzibą w Moguncji jest przedsiębiorstwem należącym do fundacji Carla Zeissa.  
Press contact
SCHOTT AG
Christina Rettig
Public Relations Manager
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Phone: +49 6131/66-4094
Further information
SCHOTT AG
Salvatore Ruggiero
Vice President Marketing and Communication
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Phone: +49 6131/66-4140
empty