Browse through our press and news section by category:

28.10.2014, Moguncja

Koniec ze żmudnym szorowaniem szyby piekarnika:

dzięki nowej powłoce SCHOTT® CleanPlus pozostaje ona praktycznie czysta
Moguncja, 28 października 2014 r. Takie gotowanie to prawdziwa przyjemność! Specjalizujący się w nowatorskich technologiach koncern SCHOTT opracował nową powłokę na drzwi piekarników, do której podczas użytkowania piekarnika nie przywierają praktycznie żadne resztki potraw. Dzięki innowacyjnej powłoce SCHOTT® CleanPlus czyszczenie szyb wewnętrznych piekarników będzie w przyszłości o wiele łatwiejsze i szybsze. W ten sposób firma SCHOTT zapewnia producentom piekarników możliwość znacznego podniesienia standardu ich urządzeń poprzez zastosowanie komfortowej funkcji łatwego czyszczenia.

Krucha pieczeń, pyszne ciasto czy delikatnie przyrządzona ryba: potrawy przygotowywane w piekarniku pozostawiają po sobie ślady, które zazwyczaj są bardzo trudne do usunięcia. Uporczywa tłusta powłoka i przypieczone pozostałości na szybie piekarnika potrafią zepsuć całą radość z gotowania, ponieważ najczęściej pozbyć można się ich tylko poprzez czasochłonne szorowanie. CleanPlus firmy SCHOTT jest nową powłoką do wewnętrznych szklanych drzwi piekarników, która zapobiega przywieraniu tłuszczu i zabrudzeń, ułatwiając tym samym czyszczenie.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi wymiarów – maksymalnie do 1000 x 520 mm – powlekane szyby z hartowanego, odbijającego ciepło szkła można zabudować w drzwiach do wielu modeli piekarników. Szyby są niezwykle odporne na wysoką temperaturę oraz obciążenia chemiczne i mechaniczne. Z tego też względu powłoka SCHOTT® CleanPlus charakteryzuje się niezwykle długą żywotnością i jest odporna na regularne czyszczenie gąbką lub ściereczką z mikrofazy.


Pieczenie bez skutków ubocznych
Powłoka SCHOTT® CleanPlus bez problemu przeszła standardowe testy z wykorzystaniem środków czyszczących, takich jak spraye do czyszczenia piekarników czy kwas octowy i cytrynowy. Dzięki niej do usuwania tłuszczu i innych zabrudzeń ogólnie zużywa się mniej środków czyszczących, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego.

SCHOTT® CleanPlus spełnia wymogi niemieckich przepisów dotyczących produktów mających kontakt z artykułami spożywczymi i nie ma żadnego wpływu na zapach ani smak potraw. Powłoka jest bardzo cienka – jej grubość wynosi zaledwie 10–20 nanometrów, a ponadto jest bezbarwna i dzięki temu niewidoczna. Użytkownicy nadal będą mogli więc obserwować swoje potrawy przez szklane drzwi, a producenci urządzeń AGD nie muszą rezygnować ze swobody w projektowaniu piekarników. Powłoka SCHOTT® CleanPlus umożliwia im tworzenie piekarników o łatwym sposobie czyszczenia, wpisujących się w niszę między zwykłymi urządzeniami a piekarnikami z pyrolizą.


O firmie SCHOTT
SCHOTT jest międzynarodowym koncernem technologicznym o 130-letnim doświadczeniu w branży szkła specjalistycznego, materiałów specjalnych i nowoczesnych technologii. Wiele produktów firmy SCHOTT pozwoliło zająć jej wiodącą pozycję na globalnym rynku. Do głównych odbiorców należą następujące branże: przemysł urządzeń gospodarstwa domowego, przemysł farmaceutyczny, przemysł elektroniczny, optyczny, przemysł transportowy. Przedsiębiorstwu przyświeca wyraźny cel, jakim jest przyczynienie się do sukcesu klienta dzięki swoim wysokiej jakości produktom i inteligentnym rozwiązaniom oraz zapewnienie ważnego miejsca dla SCHOTT w życiu każdego człowieka. SCHOTT popiera gospodarkę zrównoważonego rozwoju i świadomie stoi po stronie pracowników, społeczeństwa i środowiska naturalnego. Koncern SCHOTT posiada sieć zakładów produkcyjnych i handlowych w 35 krajach, zapewniając bliski kontakt z klientem. 15,4  tys. pracowników uzyskało w roku obrotowym 2012/2013 globalny obrót w wysokości 1,84  mld euro. SCHOTT AG z siedzibą w Moguncji jest przedsiębiorstwem należącym do fundacji Carla Zeissa.  
Press contact
SCHOTT AG
Christina Rettig
Public Relations Manager
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Phone: +49 6131/66-4094
Further information
SCHOTT AG
Salvatore Ruggiero
Vice President Marketing and Communication
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Phone: +49 6131/66-4140
empty
SCHOTT uses Cookies on this Website to enhance the user experience and provide the best possible Service. By continuing to browse the Website, you consent to our use of Cookies.