Browse through our press and news section by category:

19.09.2014

„Běh městem Valašské Meziříčí“ 4.10.2014

Naše firma se stala jedním z hlavních partnerů akce - 31. ročníku "Běh městem Valašské Meziříčí"
Letak
Málokdo ví, že u zrodu závodu stálo několik sportovních nadšenců, kteří provozovali turistiku nebo pravidelně běhali. Všichni dříve pracovali v našich sklárnách a při závodním výboru ROH Osvětlovací sklo byli vedeni jako oddíl turistiky a běhu. Nápad uspořádat „veřejný závod v silničním běhu“ se zrodil v roce 1984. Start 1. ročníku byl situován do prostoru městského stadionu a spolupořadatelem se stal atletický oddíl, který na stadionu poskytl potřebné zázemí. V prvních 11 ročnících vybíhali závodníci z městského stadionu směrem na Hrachovec do Podlesí a zpět do cíle na stadion.

Ve snaze zatraktivnit závod, bylo jeho pořádání přeneseno do centra města a potřebné zázemí poskytlo organizátorům závodu Gymnázium Františka Palackého. V roce 2003 se gymnázium začalo připravovat na rozsáhlou rekonstrukci a pořadatelství tak bylo přemístěno do ZŠ na Žerotínově ulici, kde zůstává dodnes. Ve stejném roce, tedy v roce 2003, bylo pořadatelům v rámci 20. ročníku svěřeno i pořádání mistrovství republiky v silničním běhu veteránů, které se tu v letošním 31. ročníku poběží znovu a opět na 10 km.

Přijďte si zasportovat nebo podpořit závodníky na náměstí ve ValMezu dne 4.10.2014 od 10:30 hod. Je vypsaná i dětská kategorie – kdy si děti pro radost uběhnout 2 kilometrovou trasu.

Press contact
SCHOTT CR, s.r.o.
Jana Kovářová
Zašovská 850
757 01 Valašské Meziříčí
Česká republika
Phone: +420 571 686 110
empty
SCHOTT uses Cookies on this Website to enhance the user experience and provide the best possible Service. By continuing to browse the Website, you consent to our use of Cookies.