Browse through our press and news section by category:

12.02.2014

Euroshop 2014: nowe systemy szklanych drzwi SCHOTT umożliwiają doskonałą prezentację chłodzonych produktów i pozwalają na obniżenie zużycia energii do 60%

Nr zdjęcia: 229658 Nowy system szklanych drzwi SCHOTT Termofrost® AGD 3 dzięki smukłej konstrukcji zapewnia optymalną widoczność towarów. Otwarte witryny chłodnicze można wyposażyć w drzwi, co pozwala na obniżenie zużycia energii elektrycznej nawet o 60%.
Nr zdjęcia: 229658 Nowy system szklanych drzwi SCHOTT Termofrost® AGD 3 dzięki smukłej konstrukcji zapewnia optymalną widoczność towarów. Otwarte witryny chłodnicze można wyposażyć w drzwi, co pozwala na obniżenie zużycia energii elektrycznej nawet o 60%.
Moguncja/Düsseldorf, 12 lutego 2014 r. – nowe systemy drzwi szklanych SCHOTT Termofrost® doskonale spełnią wymogi branży spożywczej: zapewniają atrakcyjną prezentację produktów w urządzeniach chłodniczych oraz niskie zużycie energii elektrycznej. Na targach Euroshop (Düsseldorf, 16–20.02.14, stoisko 17/D02) zaprezentowany zostanie nowy system szklanych drzwi SCHOTT Termofrost® AGD 3, który dzięki zwartej konstrukcji gwarantuje optymalny sposób prezentacji produktów, a jednocześnie wykazuje odpowiednią stabilność. Firma SCHOTT, specjalizująca się w obróbce szkła, przedstawi ponadto zoptymalizowaną wersję systemu drzwi przesuwnych SCHOTT Termofrost® SDS 2. Także w tym przypadku produkty spożywcze lepiej prezentują się dzięki dużym, nieprzerwanym powierzchniom szklanym i większej przestrzeni wystawowej. Obydwa systemy zużywają nawet 60% energii elektrycznej mniej niż otwarte witryny chłodnicze.

SCHOTT Termofrost® AGD 3 charakteryzuje się elegancką, estetyczną linią stylistyczną, dzięki czemu za szklanymi drzwiami tego systemu produkty mleczne, mięsne i napoje są dobrze widoczne i doskonale prezentują się. System doskonale nadaje się między innymi do projektów Retrofit – w ramach których markety spożywcze wyposażają urządzenia chłodnicze w drzwi lub wymieniają je na nowe. Taki montaż nie sprawia żadnego problemu, ponieważ dostarczana przez firmę SCHOTT rama, na której zawiesza się drzwi, jest już wstępnie zmontowana. Nowy system doskonale nadaje się do projektów typu „Retrofit”, w ramach których otwarte urządzenia chłodnicze zamyka się szklanymi drzwiami w celu obniżenia zużycia energii.

Odpowiednim rozwiązaniem dla małych marketów spożywczych jest zajmujący niewiele miejsca system drzwi przesuwnych SCHOTT Termofrost® SDS 2 – na targach Euroshop firma SCHOTT zaprezentuje zoptymalizowany wariant tego produktu. Nowy projekt dolnego profilu ramy ułatwia czyszczenie, ponieważ nie zawiera szyny jezdnej. Zintegrowane systemy amortyzacji sprawiają natomiast, że drzwi otwierają i zamykają się bardzo łagodnie. Również w tym systemie dzięki większym powierzchniom szklanym i węższym profilom poprawiono widoczność produktów i atrakcyjność ich prezentacji.

Doskonałe rozwiązania SCHOTT Termofrost®

Poprzez samozamykające się drzwi z systemem zapobiegającym kondensacji pary wodnej firma SCHOTT pomaga w tworzeniu optymalnej prezentacji produktów spożywczych, co zachęca klientów do zakupów. Zamknięte systemy chłodnicze zapewniają, że towar jest optymalnie schładzany, podczas gdy klient nie marznie, przez co chętniej zatrzymuje się przed regałem na dłużej. Koszty energii elektrycznej są przy tym w porównaniu z innymi systemami znacznie niższe.

Zespoły drzwi i ram SCHOTT Termoforst® wyposażone są w jedną, dwie lub trzy szyby termoizolacyjne i nadają się do ekspozycji oraz przechowywania produktów chłodzonych (do temperatury +2°C) i mrożonych (do -25°C). Do ich produkcji stosuje się hartowane szkło bezpieczne, które przez wiele lat wytrzymuje obciążenia charakterystyczne dla codziennej pracy supermarketów. Do różnych zastosowań w sklepach spożywczych dostępne są różne wielkości i linie stylistyczne. Istnieje także możliwość realizacji zamówień indywidualnych.

O firmie SCHOTT

SCHOTT jest międzynarodowym koncernem technologicznym o ponad 125-letnim doświadczeniu w branży szkła specjalistycznego, materiałów specjalnych i nowoczesnych technologii. Wiele produktów firmy SCHOTT pozwoliło zająć jej wiodącą pozycję na globalnym rynku. Do głównych odbiorców należą następujące branże: przemysł urządzeń gospodarstwa domowego, przemysł farmaceutyczny, przemysł elektroniczny, optyczny, energii słonecznej, przemysł transportowy i architektoniczny. Przedsiębiorstwu przyświeca wyraźny cel, jakim jest przyczynienie się do sukcesu klienta dzięki swoim wysokiej jakości produktom i inteligentnym rozwiązaniom oraz zapewnienie ważnego miejsca dla SCHOTT w życiu każdego człowieka. SCHOTT popiera gospodarkę zrównoważonego rozwoju i świadomie stoi po stronie pracowników, społeczeństwa i środowiska naturalnego. Koncern SCHOTT posiada sieć zakładów produkcyjnych i handlowych w 35 krajach, zapewniając bliski kontakt z klientem. 16 tys. pracowników uzyskało w roku obrotowym 2011/2012 globalny obrót w wysokości 2 mld euro. SCHOTT AG z siedzibą w Moguncji jest przedsiębiorstwem należącym do fundacji Carla Zeissa.  
Nr zdjęcia 228587 Zajmujący niewiele miejsca system drzwi przesuwnych SCHOTT Termofrost® SDS 2 łatwo daje się utrzymać w czystości dzięki gładkiemu profilowi dolnemu.
Nr zdjęcia 228587 Zajmujący niewiele miejsca system drzwi przesuwnych SCHOTT Termofrost® SDS 2 łatwo daje się utrzymać w czystości dzięki gładkiemu profilowi dolnemu.
Press contact
SCHOTT AG
Christina Rettig
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Deutschland
Phone: +49 6131/66-4094
Fax: +49 3641/2888-9180
Further information
SCHOTT AG
Salvatore Ruggiero
Vice President Marketing and Communication
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Germany
Phone: +49 6131/66-4140
Fax: +49 3641/2888-9180
empty