Browse through our press and news section by category:

13.11.2013

Dyskretne sterowanie pod szkłem:

„Smart Touch” firmy SCHOTT wyznacza nowy trend w stylistyce paneli sterowania urządzeń elektrycznych

W przyszłości urządzenia te będzie można obsługiwać przez szlifowane zagłębienia w szklanej powierzchni
Rys. nr 166160 SCHOTT Smart Touch – zagłębienia w szkle zapewniają orientację przy korzystaniu z przełączników elektrycznych.
Rys. nr 166160 SCHOTT Smart Touch – zagłębienia w szkle zapewniają orientację przy korzystaniu z przełączników elektrycznych.
Mainz, 28 sierpnia 2013 r. – Minimalistyczny design oraz intuicyjne sterowanie za pomocą powierzchni – za takim trendem paneli sterowania w przemyśle urządzeń elektrycznych podąża firma SCHOTT z nową technologią o nazwie „Smart Touch”. Tam gdzie wcześniej przyciski, pokrętła i suwaki zaburzały estetykę urządzeń, technologia Smart Touch z dyskretnymi zagłębieniami w szklanej powierzchni intuicyjnie wskazuje drogę. Rozwiązanie to pozwala na realizację zupełnie nowych koncepcji w zakresie stylistyki i sterowania – zarówno w ekspresach do kawy, chłodziarkach i urządzeniach stereo, jak również w technice medycznej lub przemyśle.

Pod tym względem „Smart Touch” stwarza producentom urządzeń grunt pod liczne nowe możliwości – ponieważ dzięki nowej technologii produkcji firma SCHOTT potrafi na tyle precyzyjnie wyszlifować zagłębienia, aby za nimi bez problemu znalazło się miejsce na przełączniki elektroniczne. Użytkownikowi urządzenia zagłębienia te pomagają w orientacji przez dotyk, natomiast dla producentów są one doskonałą możliwością wyodrębnienia się na tle konkurencji i wyróżnienia tożsamości własnej marki dzięki niepowtarzalnemu sposobowi obsługi.

Możliwości technologii Smart Touch są różnorodne. Elementy sterowania w formie punktów są możliwe do zrealizowania w takim samym stopniu jak pierścienie lub suwaki. Zagłębienia wykonywane przez firmę SCHOTT mogą być matowe lub polerowane. Dodatkowe opcje wykonania stanowi oświetlenie oraz kolory i symbole nadrukowane w zagłębieniach.

Wyższy poziom higieny

Oprócz licznych możliwości projektowania szklane elementy sterujące odróżnia od tradycyjnych przełączników szereg dodatkowych zalet. Swoją wyjątkową długowieczność zawdzięczają one brakowi elementów ruchomych. Ponadto takie rozwiązanie eliminuje wszelkie szczeliny i ogranicza liczbę narożników i krawędzi, w których mógłby osadzać się brud i bakterie. Oprócz tego zagłębienia są łatwe w czyszczeniu, ponieważ szklana powierzchnia jest całkowicie wodoszczelna i odporna na agresywne środki czyszczące. Obie te cechy zapewniają lepsze utrzymanie higieny, przede wszystkim w przypadku urządzeń medycznych.

Z dokładnością do milimetra

Firma SCHOTT samodzielnie opracowała nową technologię produkcji Smart Touch. Dzięki specjalnej maszynie miejsca szlifowania zagłębień na jednolitych powierzchniach szklanych można precyzyjnie wyznaczyć z zachowaniem powtarzalności pozycjonowania. Tolerancja zawiera się jedynie w zakresie od +/- 0,05 do 0,2 milimetra. Rozwiązanie współpracuje z czujnikami pojemnościowymi oraz jest kompatybilne z aktywną i bierną technologią podczerwieni oraz fal dźwiękowych. Zagłębienia można frezować we wszelkich szybach płaskich o grubości od 2 do 10 mm.

Więcej zdjęć prasowych można pobrać na stronie http://www.schott-pictures.net/

O firmie SCHOTT

SCHOTT jest międzynarodowym koncernem technologicznym o ponad 125-letnim doświadczeniu w branży szkła specjalistycznego, materiałów specjalnych i nowoczesnych technologii. Wiele produktów firmy SCHOTT pozwoliło zająć jej wiodącą pozycję na globalnym rynku. Do głównych odbiorców należą następujące branże: przemysł urządzeń gospodarstwa domowego, przemysł farmaceutyczny, przemysł elektroniczny, optyczny, energii słonecznej, przemysł transportowy i architektoniczny. Przedsiębiorstwu przyświeca wyraźny cel, jakim jest przyczynienie się do sukcesu klienta dzięki swoim wysokiej jakości produktom i inteligentnym rozwiązaniom oraz zapewnienie ważnego miejsca dla SCHOTT w życiu każdego człowieka. SCHOTT popiera gospodarkę zrównoważonego rozwoju i świadomie stoi po stronie pracowników, społeczeństwa i środowiska naturalnego. Koncern SCHOTT posiada sieć zakładów produkcyjnych i handlowych w 35 krajach, zapewniając bliski kontakt z klientem. 16 tys. pracowników uzyskało w roku obrotowym 2011/2012 globalny obrót w wysokości 2 mld euro. SCHOTT AG z siedzibą w Moguncji jest przedsiębiorstwem należącym do fundacji Carla Zeissa.
Rys. nr 166119 SCHOTT Smart Touch – zagłębienia w szkle zapewniają orientację przy korzystaniu z przełączników elektrycznych.
Rys. nr 166119 SCHOTT Smart Touch – zagłębienia w szkle zapewniają orientację przy korzystaniu z przełączników elektrycznych.
Further information
SCHOTT AG
Christina Rettig
Hattenbergstraße 10
55122 Mainz
Germany
Phone: +49 6131/66-4094
Fax: +49 3641/2888-9141
empty