Browse through our press and news section by category:

29.04.2013, Barrow (BK), Landshut (Almanya)

SCHOTT, üstün güvenli nükleer penetrasyonlar için BAE Systems’ tarafından ilk kez verilen “Tedarikçi Performans Ödülü”nü kazandı

Hava sızdırmaz penetrasyonlar, nükleer denizaltılardaki reaktörlerin güvenliği için son derece önemlidir.

29 Nisan 2013 – İlk kez düzenlenen Yıllık Tedarikçi Forumu'nda BAE Systems Maritime, – Submarines; SCHOTT'un Elektronik Ambalaj Birimi ile on yıl sürecek bir işbirliği kurmaya karar verdi. Cam-metal sızdırmazlık teknolojisindeki uzmanlık; Astute sınıfı denizaltılar için hermetik güç, kontrol ve teçhizat penetrasyonu sağlar. Bileşenler; denizaltı nükleer reaktörünün muhafaza yapısının tamamında elektriği ve verileri güvenli bir şekilde iletir.
SCHOTT Penetrasyonları: Dr. Oliver Fritz, SCHOTT Büyük Ölçekli Kesintisiz Besleme Yöneticisi, galvanik istasyonu incelerken. Kaynak: SCHOTT.
SCHOTT Penetrasyonları: Dr. Oliver Fritz, SCHOTT Büyük Ölçekli Kesintisiz Besleme Yöneticisi, galvanik istasyonu incelerken. Kaynak: SCHOTT.
BAE Systems Maritime – Submarines Tedarik Zinciri Kategori Yönetim Müdürü Jeannette Medati “2003 yılından bu yana SCHOTT, tutarlı bir şekilde en iyi performans gösteren tedarikçilerimizden biri,” diyor ve ekliyor. “Görevler arası, işletmeler arası ve çok uluslu ekip çalışmaları; birlikte çalışarak, açık ve dürüst iletişimler kurarak ve en yüksek düzeyde performans göstererek neler başarılabileceğine ilişkin bir ölçüt görevi görüyor. Uzun yıllar boyunca gerçek bir ortaklık ruhuyla, bu yola beraber devam etmeyi umuyoruz.”

BK Savunma Bakanlığı sözleşmeli BAE Systems, Kraliyet Deniz Kuvvetleri için yedi adet Astute sınıfı nükleer denizaltı inşa ediyor. Denizaltının içindeki elektrik penetrasyonlarının performansı ve hermetikliği, denizaltıya güç sağlayan reaktörün güvenli bir şekilde çalıştırılması ve kontrol edilmesi için son derece önemli bir role sahip. SCHOTT, patentli ve kayıtlı cam-metal kompresyon sızdırmazları sayesinde, reaktörün muhafaza yapısına ilişkin basınç sınırı bütünlüğünü her koşulda koruyan benzersiz bir teknoloji sunuyor.

SCHOTT Elektronik Ambalajlama Birimi, BK Satış Müdürü Malcolm Bardsley “Bir Uzay Mekiği inşa etmek büyük ihtimalle bir nükleer denizaltı inşa etmekten daha kolaydır. Bir milyondan fazla bileşen, en zorlu koşullarda bile yıllarca kullanılmak üzere bir araya getiriliyor” diyor ve ekliyor, “Teknik uzmanlık, zamanında teslim ve hatasız ürün performansı bu tür sofistike projelerde son derece önemli konular. İngiliz Kraliyet Deniz Kuvvetleri için şimdiye kadarki en kapsamlı denizaltının inşasına katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.”

1960’lı yılların başından bugüne kadar SCHOTT‘un cam-metal sızdırmazlık özelliğine sahip elektrik penetrasyon tertibatları sivil buzkıranlardan uçaklara, donanma gemilerinin ve LNG gemilerinin yanı sıra dünya çapında düzinelerce aktif nükleer enerji santralinde kullanılmıştır. Sismik simülasyonlar ve 2011 yılında Fukushima'da meydana geldiği düşünülen koşulların ötesinde, ciddi kaza testi programları dahil olmak üzere gerçekleştirilen kapsamlı testlerde, güçlü bileşenler ısıya, basınca ve radyasyona karşı dirençli sızdırmazlık ve bütünlük dayanıklılıklarını kanıtlamıştır.

SCHOTT Elektronik Ambalajlama Birimi, Nükleer Güvenlik Departmanı Müdürü Dr. Oliver Fritz “Penetrasyonlarımızın basınç bariyerleri temelde metal mahfazalardan, sızdırmaz camlardan ve iletken pimlerden oluşur. Basınç direnci ve sızdırmazlık, mahfaza materyaline son derece yüksek termal genişleme katsayıları uygulanarak camın sıkıştırılmasıyla elde edilir”, şeklinde açıklıyor ve ekliyor, “Polimer sızdırmazların aksine, cam inorganik bir maddedir ve bu nedenle de eskimez. Basınç bariyerleri konusunda gerçekte sınırsız kullanım ömrü sunar, penetrasyon öğeleri geminin kullanım ömrü olan 25 yılın sonrasında bile bakım ya da değişiklik gerektirmeden işlevlerini yerine getirir ve sızdırmazlık özelliklerini korur.”

Ek bilgi için: https://www.schott.com/epackaging/

SCHOTT, özel cam ve materyal sektöründe ve gelişmiş teknoloji alanında 125 yıldan daha fazla deneyime sahip bir uluslararası teknoloji grubudur. SCHOTT, geniş ürün yelpazesi sayesinde dünya lideridir. Faaliyet gösterdiği başlıca pazarlar ev aletleri, primer ilaç sistemleri, elektronik, optik, güneş enerjisi, ulaşım ve mimari sektörleridir. Şirketin birinci önceliği, yüksek kalitedeki ürünleri ve akıllı çözümleriyle müşterilerinin başarılarına katkıda bulunmak ve SCHOTT markasının herkesin yaşamında vazgeçilmez bir öneme sahip olmasını sağlamaktır. SCHOTT, işlerini sürdürülebilir bir yaklaşımla ve çalışanlarını, toplumu ve çevreyi destekleyerek yönetmeyi ilke edinmiştir. SCHOTT Grubu, 35 farklı ülkede bulunan üretim ve satış birimleri sayesinde müşterileriyle yakın ilişkiler kurmaktadır. Yaklaşık olarak 16.000 çalışandan oluşan iş gücü, 2011/2012 mali yılında dünya genelinde yaklaşık 2 milyar Euro satış gerçekleştirmiştir. Merkezi Mainz, Almanya'da bulunan SCHOTT AG şirketinin sahibi Carl Zeiss Foundation'dır.

Yazdýrýlabilir kalitedeki görüntüyü içeren ZIP dosyasýný indirebileceðiniz baðlantý: http://www.schott-pictures.net/presskit/195078.bae-supplier/
Press contact
SCHOTT Cam Tic. Ltd. Sti
Özlem Cöbek
Satış ve İş Geliştirme Müdürü
Phone: +90 (212) 437 86 80
empty