Temizlik & bakım

SCHOTT CERAN® cam seramik yüzeylerin temizliği çok kolaydır.

Güzel ve pratik ocağınızın ışıltısını uzun süre koruyabilmesi için bazı önemli tavsiyeler.

Üç adımda mükemmel temizlik.
İlk olarak bütün kaba kirleri ve yemek artıklarını temizleme spatulanızla kazıyarak veya cam seramik yüzey için üretilmiş özel sünger yardımıyla silerek temizleyin.
CERAN® cam seramik yüzey soğuduktan sonra önerilen bir temizleme ürününden birkaç damla damlatın, kağıt havlu veya temiz ve yumuşak bir bez ya da CERAN® yüzey için özel üretilmiş süngerin kaba tarafıyla ovarak temizleyin.
Ardından CERAN® yüzeyi nemli bir bezle deterjan artıklarından arındırmak üzere silin. Temiz ve yumuşak bir bezle veya CERAN® için özel üretilmiş süngerin yumuşak tarafıyla yüzeyi kurulayın.

Öneri: CERAN® cam seramik ocağınızı düzenli olarak, tercihen her pişirme işleminden sonra temizleyiniz.

Küçük kazalar olabilir….

…. Plastik, alüminyum folyo, şeker veya şeker içeren gıdalar (reçel, şerbet gibi) sıcak CERAN® yüzeyin üzerine düşebilir. Paniğe gerek yok ! Fakat düşen maddeyi yüzeyden mümkün olduğunca çabuk bir şekilde, yüzeyin soğumasını beklemeden, spatulanızla kazıyarak temizlemelisiniz. Eğer bu maddeler cam seramik yüzey üzerinde yanarak erirlerse CERAN® yüzeye zarar verebilirler. Ayrıca çok şeker içeren yiyecekler pişirmeden önce (örn. reçel, marmelat) CERAN® pişirici yüzeye, onaylanmış koruyucu özelliği de olan temizleyicilerden birini ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz.

Kesinlikle aşındırıcı, yüzeyi çizebilecek sert süngerler, bulaşık teli ve büyük granüller içeren krem temizleyiciler kullanmaktan kaçının. Fırın spreyleri, yağ çözücüler, çamaşır suyu, leke çıkartıcılar, banyo ve ev temizleyicileri, büyük partiküller içerdiğinden ve/veya kimyasal olarak aşındırıcı özelliğe sahip olduklarından CERAN® yüzey üzerinde kesinlikle kullanılmamalıdırlar.

Hizmetlerimiz

Dilerseniz size SCHOTT`un CERAN® cam seramik yüzey için hazırladığı temizlik ve bakım rehberini gönderebiliriz. Lütfen ekteki talep formunu doldurunuz.

Onaylanmış temizlik ürünlerinin güncel listesine sağdaki link aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Onaylanmış temizlik ürünleri listesi