Browse through our press and news section by category:

20.03.2013

20 let úspěchů v Lanškrouně

Společnost SCHOTT vyrábí již po dvě desetiletí komponenty pro elektronický průmysl ve výrobní lokalitě v České republice

Divize SCHOTT Electronic Packaging v březnu oslaví 20. výročí výroby v Lanškrouně. K této příležitosti společnost uspořádala oficiální oslavu, na kterou byli kromě místních politiků a dalších významných osob pozváni i zaměstnanci SCHOTT a dalších firem v okolí . Účastníci byli seznámeni s dosavadními úspěchy v provozu lokality a byli informováni o výhledech divize do budoucna. Celá akce byla zakončena prohlídkou závodu s průvodcem.

Závod společnosti SCHOTT v Lanškrouně byl oficiálně otevřen v roce 1993. V průběhu následujících let se rozrůstal a vyvinul se v renomovaného výrobce a dodavatele komponentů pro elektronický průmysl. Jedním z důvodů je bezpochyby vysoká kvalita výrobních postupů i výsledných výrobků, které byly certifikovány v souladu se všemi relevantními průmyslovými normami. Společnost SCHOTT je vysoce uznávaným dodavatelem sklo-kovových průchodek a komponentů ze speciálního skla. U několika výrobků, jako jsou například kryty airbagu, společnost patří k vedoucím výrobcům na trhu. Klíčovými trhy pro dodávané výrobky jsou mimo jiné automobilový a optoelektronický průmysl.

S více než 450 zaměstnanci je společnost SCHOTT jedním z největších zaměstnavatelů v pardubickém regionu. Závod v Lanškrouně je výjimečný tím, že svým zaměstnancům nabízí možnost využití flexibilnější pracovní doby, která je obzvláště výhodná pro zaměstnance s rodinami.

„Hlavními důvody našeho úspěchu v Lanškrouně jsou konkurenceschopné výrobní náklady v daném regionu, naše inovativní výrobky, vysoká produktivita a vynikající kvalita zpracování. Dalším nezbytným předpokladem jsou dobře kvalifikovaní a motivovaní zaměstnanci,” vysvětluje Hermann Ditz, výkonný viceprezident obchodní jednotky Electronic Packaging. Libor Peichl, vedoucí závodu SCHOTT Electronic Packaging v Lanškrouně, dodává: „Společnost SCHOTT předvídá budoucí trendy v příslušných oblastech průmyslu a zároveň navazuje na více než padesátiletou tradici zpracování skla a železa v našem regionu.”

Mgr. Stanislava Švarcová, starostka města konstatuje –„Velmi si vážím společnosti Schott CR , protože jako významná lanškrounská firma přispívá velkou měrou k vysoké zaměstnanosti v Lanškrouně a tím zvyšuje také životní úroveň na Lanškrounsku.“

Závod v Lanškrouně se v průběhu své existence stal významnou výrobní lokalitou v oblasti komponentů pro automobilový průmysl v rámci celé skupiny SCHOTT, která zaměstnává přibližně 16 000 pracovníků v 35 zemích. Výrobní lokalita v Lanškrouně byla od svého otevření několikrát rozšířena a paralelně s hlavním závodem v Landshutu (Německo) zde probíhá i vývoj nových výrobků. Závod v Lanškrouně je vedoucím pracovištěm v oblasti vývoje technologií zpracování pro divizi SCHOTT Electronic Packaging.

SCHOTT Electronic Packaging tvoří součást technologické skupiny SCHOTT a je předním výrobcem krytů a komponentů pro spolehlivou a dlouhodobou ochranu citlivé elektroniky. Základní technologie zahrnují sklo-kovové a keramicko-kovové komponenty, tepelné pojistky pro elektrická zařízení a širokou paletu inovativních výrobků ze speciálního skla. Divize zaměstnává 1 500 pracovníků v pěti výrobních lokalitách a několika expertních centrech v severní Americe, Evropě a Asii. K jejím hlavním činnostem patří místní zákaznická podpora a vývoj zakázkových obalových řešení v oblasti elektroniky.

SCHOTT je mezinárodní technologická skupina s více než 125letými zkušenostmi v oblasti speciálních skel, materiálů a vyspělé technologie. Mnohé z výrobků skupiny SCHOTT jsou hodnoceny jako nejlepší na světě. Skupina SCHOTT se zaměřuje zejména na odvětví průmyslu domácích spotřebičů, farmaceutický průmysl, elektroniku, optiku, solární energii, přepravní průmysl a architekturu. Poskytováním vysoce kvalitních výrobků a inteligentních řešení přispívá společnost SCHOTT k úspěchu svých zákazníků a je důležitou součástí života každého z nás. Společnost SCHOTT je řízena s ohledem na trvalou udržitelnost a zavazuje se k podpoře zaměstnanců, společnosti i životního prostředí. Díky výrobním a prodejním jednotkám v 35 zemích je skupina SCHOTT svým zákazníkům nablízku. Skupina po celém světě zaměstnává více než 16 000 zaměstnanců a ve fiskálním roce 2011/2012 dosáhla prodeje ve výši přibližně 2 miliardy eur. Hlavní sídlo společnosti SCHOTT AG se nachází v německém Mohuči a jejím vlastníkem je nadace Carl Zeiss.
Press contact
Závod SCHOTT Electronic Packaging
Zuzana Obrajterova
Phone: +420 465 350 111
Fax: +420 465 350 127
SCHOTT uses Cookies on this Website to enhance the user experience and provide the best possible Service. By continuing to browse the Website, you consent to our use of Cookies.